• info@istanbull.ir
  • تهران، خیابان ویلا
  • 021-88851495
 • بهترین پارک های استانبول و زیباترین تپه های استانبول ترکیه

  بهترین پارک های استانبول و زیباترین تپه های استانبول ترکیه
  بهترین پارک های استانبول و زیباترین تپه های استانبول ترکیه

  تپه ها و پارک های استانبول

  افق پارک های استانبول ، بافت تاریخی، نمای بی نظیر سفر و زیبایی وصف ناپذیر از این مناطق به خلوص هنگامی که شما یک نوشیدنی چای با یک فنجان قهوه به تماشای این مناظر بی نظیر نشسته اید در این مقاله لیستی از زیباترین تپه ها و پارک هایی که استانبول را زیرپای شما قرار می دهد ایجاد کرده اند.

  1 – تپه بیوک چاملی Boyok CAMLI TEPESI

  وقتی از بلندی ها و تپه های استانبول یاد می شود ابتدا تپه چامل به ذهن خطور می کند. تپه ای معروف، ارتفاع 268 متر در منطقه اسکودار در قسمت آسیایی نه استانبول واضح گردیده است. در این تپه زیبا آب های آبی سبز – پل سبز – گالاتا – قلعه رومل – کاندیلی – توپکاپی – سلطان احمد – جزایر آدلار و حیدرپاشا در این منظره بی نظیر منتظر نما می باشد.

  2 – اوتاتپه OTAGTEPE / KAVACIK

  مناظر پارک اوتاتپه که خلیج ها واریال های زیادی در آن ساخته شده، آقدر زیبا است که این همان چیزی است که آنها بهشت دروغین می نامند. پل های فاتح سلطان محمد و پل های سبز را می توان از منظره این تپه مشاهده نمود.

  3 – تپه پیرلوتی Pierre Loti Tepesi

  این تپه دقیقاً جایی است که می توان با نورایی از خلیج داشت. نام این تپه به نام پیرلوتی نویسنده فرانسوی، یک عاشق واقعی استانبول است که مدت زیادی در استانبول زندگی میکرده است. منظره ای بی نظیر از شاخ سلطان و همچنین کافه ها و رستوران ها و مغازه هایی کوچک تر سوغات مختلفی را می فروشند هنگام صعود از تپه در انتظار شما خواهند بود.

  4 – تپه آیدوس AYDOS Tepesi

  تپه آیدوس استانبول با ارتفاع 537 متر بالاترین نقطه شهر استانبول در منطقه پندیک در قسمت آسیایی شهر استانبول می باشد. از تپه آیدوس می توان نظاره گر جزایر آدلار استانبول بود. نمای غروب خورشید از این تپه طرفداران زیادی در سرتاسر هفته از بازدیدکنندگان داخل و خارجی را به خود اختصاص داده است.

  5 – پارک اولوس ULUS PARK / EtileR

  پارک اولوس که یکی از زیباترین مناطق را در قلب شهر استانبول داراست با درختانی سبز در انتظار شماست. همچنین می توانید از پارک اولوس با کودکان خود در کافه های آن غذای خوب صرف نمایید و از مناظر و هوای تازه لذت ببرید. پارک اولوس در منطقه استانبول در قسمت اروپایی آن واضح گردیده است.

  6 – برج گالاتا GALATA Kulesi / Bejogle

  برج معروف و شناخته شده گالاتا مکانی با زیباترین منظره های استانبول سالیانه پذیرای میلیونی گردشگران از داخل و خارج استانبول است. با استفاده از این برج تاریخی سفر و نمای کاخ توپیکاری و پله های تاریخی گالای و امین در اختیار شما خواهد بود.

  7 – تپه میرهابات MIRHABAT KORUSU

  تپه میرهابات در منطقه یکی از زیباترین های منطقه سغر واضح گردیده است و به شما اجازه می دهد تا سغر را از زاویه ای دیگر مشاهده نمایید. هوای تازه و انبوهی از درختان جنگل از جذابیت های این منطقه می باشد. تپه میرهابات در منطقه بی کوز در قسمت آسیایی شهر استانبول واضح گردیده است.

  8 – تپه فتحی پاشا FETIHDASA KURUS

  این تپه در منطقه از استانبول برای عکسبرداری با چشم انداز و پیاده روی بسیار ایده آل است. فضای آرام این منطقه برای از بین بردن استرس کل هفته کافی است. بسیاری از بومیان استانبول صبحانه را در این منطقه تفریحی صرف می نمایند. تپه فتحی پاشا در منطقه اسکودار شهر استانبول در قسمت آسیایی این شهر می باشد.

  9 – تپه یوشا YUSA Tepesi / Begkoz

  بلندترین تپه استانبول بدون شک تپه یوشا در ته های منطقه بیکوز می باشد از اینجا احساس می کنید که هنگام تماشای استانبول به استخر بزرگی می روید. تپه یوشا یکی از مناطق بسیار جذاب و دیدنی شهر استانبول می باشد که میزبان افراد هنری جهت عکسبرداری در این منطقه حاضر می گردند. تپه یوشا در منطقه بیکوز در قسمت آسیایی شهر استانبول قرار دارد.

  10 – قلعه روملی RUMELLI HISARUSTU tepesi

  از این تپه پل فاتح سلطان محمد را از زاویه بسیار خوبی می توان مشاهده نمود. همچنین این منطقه بهترین مکان برای پرندگان مهاجر از استانبول می باشد. تماشای قلعه آناتولی و قصر Hidiv نیز از این شهر امکانپذیر می باشد. قلعه روملی در منطقه استانبول در قسمت اروپایی این شهر واضح گردیده است.

  11 – نقاش تپه NAKKAS Tepe / KUZGONCUK

  تلاش تپه جایی که می توانید استانبول را از ارتفاعی 8 متری تماشا کنید. نقاش تپه از مهمترین ارتفاعات شهر استانبول جهت بازدید از سفر می باشد که سابقه ای تاریخی دارد. نقاش تپه استانبول در منطقه اسکدوار واقع گردیده و در قسمت آسیایی شهر استانبول می باشد.

  12 – پارک ملاعاشق MOLLA ASIK DAPKI / FAtiH

  از پارک های استانبول این پارک با سویال Ezel به معروف ترین بیشتری دست یافت. این منطقه بیشه هایی از مناطق بالات و گالاتا و خلیج و فنر را در بر می گیرد. عصرها این منطقه میزبان تعداد زیادی از بومیان و گردشگران برای نوشیدن چای و لذت بردن از نمای درختان دریای مرمره است. پارک ملاعاشق در منطقه فاتح شهر استانبول در قسمت اروپایی واضح گردیده است.

  13 – محل تفریحی سلیمانیه KLAFATtyeRi vesaleg MANIME

  مکانی که می توانید قلب استانبول را تماشا کنید. این منطقه از بازار 5 شنبه بازار آغاز و تا پل گالاتا امتداد پیاده کرده است. این محل تفریحی زاویه دید بسیار مناسبی برای عکاسی و ثبت مناظر زیبای اطراف آن را دارد. از منطقه تفریحی سلیمانیه می توان اماکن معروفی مانند پل گالاتا برج مایدن و مسجد اباصوفیا را مشاهده نمود.

  14 – عمارت مجیدیه کاخ توپکاپی TOPKAPI SARAYIMecidiye kusku

  حتی اگر ارتفاع آن زیاد نباشد اما عمارت مجیدیه یک تراس چشم انداز است که می توانید استانبول را از یک منطقه بسیار خوب تماشا کنید. از بالکن موجود در حیاط این عمارت می توان برج دختر استانبول را به راحتی مشاهده نمود. این عمارت توسط سلطان عبدالمجید ساخته و در سال 1859 به پایان رسید.

  15 – کاروانسرای والده خان BUJUK VAlide HAN

  آخرین مورد برای علاقه مندان به عکسبرداری کاروانسرای بزرگ والده خان است که توسط سلطان کالج در قرن هفدهم ساخته شده است. این مکان تاریخی دارای مغازه های بسیاری کوچک و بزرگ است که بوی تاریخ می دهد و ارزش دیدن دارد. کاروانسرای والده خان در منطقه فاتح شهر استانبول واضح گردیده است.

  16 – قلعه یوروس YOROS KALesi

  این قلعه تاریخی در منطقه بی کوز شهر استانبول در منطقه آسیایی واقع گردیده که از جاذبه های توریستی این منطقه می باشد.
  منطقه ای ساکت بدون سوء صدا به دور از آلودگی های صوتی با مناظری زیبا از جنگل های بیکوز و نمایی دیدنی از سفر و پل های استانبول در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است.