• info@istanbull.ir
  • تهران، خیابان ویلا
  • 021-88851495
 • منطقه بی اوغلو در استانبول کجاست؟ مناطق اروپایی شهر استانبول

  بی اغلو Beyoglu

  منطقه بی اوغلو در استانبولاز مناطق اروپایی شهر استانبول می باشد.

  از شمال غرب با منطقه کایتمانه kayitaNe از شمال با منطقه شیل sisli از شرق با منطقه بشیکتاش و تنگه سنجر و پل بقاز و از غرب با خلیج استانبول همسایه است.

  منطقه بی اوغلو 8076 کلیومتر مساحت دارای 45 محله می باشد.

  بی اوغلو منطقه ای که در برابر شبه جزیره تاریخی و شاخ طلایی توسعه با همسایه منطقه ای به نام perA نامیده شد، که از یونان از دوران قرون وسطی به معنی یقه متضاد و دیگر است.

  ادعا می شود که نام بی اوغلو که توسط ترک ها استفاده شده است از عمارت یک پسر مغز در منطقه سرچشمه گرفته است.

   

  منطقه بی اغلو در استانبول کجاست؟
  منطقه بی اغلو در استانبول کجاست؟

  تاریخ بی اوغلو

  منطقه بی اوغلو دارای تاریخی بسیار غنی و پر از فراز و نشیب های بسیار می باشد که مهمترین منطقه شهر استانبول از نظر تاریخی به شمار می آید.

  علی رغم تاریخ گالاتاکه قدمت آن به سده های اولیه باز می گشته، بی اوغلو باغی از تاکستان های ساختارهای خودی در نیمه اول قرن شانزدهم بود.

  ابی اوغلو گالاتا و سفارتخانه های اطراف محله ها که در طول تاریخ به ام GRAND Rude peRA در امتداد خیابان استقلال استانبول به عنوان یک شهرک در ظاهر یک شهرک اروپایی ظاهر شدند که هسته اصلی این شهرک های اروپایی ابتدا سفارتخانه های فرانسه و ونیز و میلغان فرانسوی بودند.

  بنابراین جامعه متفاوتی در این منطقه از استانبول و از قرن 17 میلادی آغاز شد.

  در اواخر قرن 18 میلادی از نفوذ اروپاییان در این منطقه کاسته و در خیابان استقلال تمام ساختمان ها از سنگ یا طبقه های زیرین آن از سنگ ساخته شد و تاپ ها از جنس چوبی تشکیل گردیده بودند.

  در قرن 19 میلادی در نتیجه ادغام امپراتوری عثمانی با سیستم سرمایه داری جهانی، بی اوغلو به یک مرکز تجارت بین المللی تبدیل گشت.

  بی اوغلو به طور کلی در قرن نوزدهم توسعه یافت و دلیل این پیشرفت را رشد تجارت خارجی عثمانی در این دوره دانست.

  در نیمه اول قرن 19 میلادی منطقه بی اوغلو به طور کامل تبدل به شهرنشینی نگشته بود و در نیمه دوم قرن 19 بین منطقه گالاتاسرای و تکسیم فعلی توسعه یافت.

  در اواخر قرن 19 میلادی خدماتی زیرساختی مانند تراموا، گاز و آب برای جامعه مدرن آن زمان در این منطقه ارائه می شود.

  در قرن 20 میلادی مناطق بی اوغلو و گالاتاسرای و میدان  تکسیم استانبول اهمیت زیادی پیدا کرد.

   

  اولین تراموای برقی

  اولین تراموای برقی در سال 1913 در این منطقه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت که منطقه بی اوغلو را به منطقه شیکی متصل کرد.

  در این دوره از تاریخ ساختمان های معاصر در محلات اطراف بی اوغلو ساخته شده و مناطق جدید نیز اطراف بی اوغلو تشکیل گردید.

  در دوره جمهوری خواهی تا دهه 50 بازرگانان و روشنفکران جدید ترکیه که بی اوغلو را از مناطق معاصر استانبول می شناختند که جای بیگانگان که در این منطقه تا آن زمان مشغول کسب و کار و فعالیت های مدتی بودند را پر نمودند.

  منطقه بی اوغلو در آن زمان با سالن های سینما، تئاترها، رستوران ها و نانوانی ها، گالری های هنری و مغازه ها از مهمترین قسمت های شهر استانبول به شمار می رفت.

  از دهه ی 50 و با توجه به رشد بیش از حد و اندازه مهاجرت روستایی و شهرنشینی سریع، و توسعه مناطق دیگر و تجارت خانواده های ثروتمند و تغییرات فرهنگی باعث کاهش علاقه جامعه به منطقه بی اوغلو گردید.

   

  منطقه بی اغلو در استانبول
  منطقه بی اغلو در استانبول

  آموزش

  منطقه بی اوغلو سرشار از موسسات آموزش است.

  موسسات آموزش عالی منطقه عبارت اند از پردیس مرکزی دانشگاه های هنرهای زیبا دانشگاه های معماری، دانشگاه فنی استانبول برخی از واحدهای دانشگاه های BeykeNt, Hulic, Bilyi.

  واحدهای آموزش متنوعی از کشورها نیز در منطقه بی اوغلو مشغول به فعالیت می باشند.

  دبیرستان بی اوغلو آناتولی، دبیرستان خصوصی آلمانی استانبول دبیرستان ایتالیایی، دبیرستان فرانسوی سنت، دبیرستان اتریش، بیرستان فرانسوی، از قدیمی ترین موسسات آموزش در منطقه بی اوغلو می باشند.

  41 مدرسه ابتدایی، 30 مدرسه راهنمایی، 23 دبیرستان گالاتاسرای نیز در این منطقه وجود دارند.

  ورزش

  یکی از قدیمی ترین باشگاه های کشور ترکیه باشگاه مطرح و شناخته شده گالاتاسرای می باشد که و باشگاه های ورزشی منطقه بی اوغلو محسوب می شود.

  چنین باشگاه های ورزشی کاسیم پاشا و بی اغلو اسپور نیز از دیگر باشگاه های این منطقه می باشند.

  خیابان استقلال استانبول یکی از معروف ترین و زنده ترین خیابان این شهر در منطقه بی اوغلو واقع شده.

  خیابان با بافتی تاریخی و قدیمی پر از خاطره از نسل های دیروز و امروز با فروشگاهه ای بزرگ و شیک از تمامی برندهای معتبر حال حاضر جهان این واقعت را که برخی از مغازه های لوکس هنوز خیابان استقلال را ترک می کنند را از ویژگی های این منطقه دانست.

  با این حال بسیاری از ساختمان های این منطقه خالی مانده و یا به عنوان کارگاه مورد استفاده قرار نمی گیرند.

  در ابتدا بی اغلو به عنوان یک مرکز دیپلماتی توسعه یافت، اما بعدها به دلیل افزایش و تمرکز تجارت و کنترل اقتصادی و خارجی مرکز شهر بزرگ استانبول گردید.

  حضور و مکان سازمان های تفریحی و فرهنگی و همچنین تجارت جهانی باعث شده است که بی اوغلو و استانبول به کانون توجه تبدیل شوند.

  جمعیت

  سالجمعیت
  1950279
  1990229
  2000231
  2007247
  2008245
  2009244
  2010248
  2011248
  2012246
  2013245
  2014241
  2015242
  2016238