• info@istanbull.ir
  • تهران، خیابان ویلا
  • 021-88851495
 • معرفی منطقه کارتال استانبول KARtAL یکی از مناطق آسیایی استانبول

  معرفی منطقه کارتال استانبول KARtAL

  منطقه کارتال استانبول یکی از مناطق آسیایی در سواحل دریای مرمره در جنوب غربی شبه جزیره kocaELi شهر استانبول است که از غرب با مال تپه از مشال با محله سنجاق تپه از شمال شرق با منطقه سلطان بی لی و از شرق با منطقه پندیک همسایه است.

   

  منطقه کارتال استانبول
  منطقه کارتال استانبول

   

  مرتفع ترین قسمت شهر استاسنبول که به آن بالکن استانبول نیز گفته می شود در محله آیدوس که در کارتال واقع شده.

  کارتال در زبان ترکی استانبول در دوران بیزانس به زبان یونانی Aetus به نام عقاب می باشد که هم اکنون بر روی این منطقه شناخته می شود.

  منطقه کارتال استانبول از 20 محله ساخته شده و دارای 2186 خیابان و کوچه و مساحت آن 391 کیلومتر می باشد.

  منطقه کارتال در سال 1947 به عنوان منطقه ای مستعل با موزه هایی تعیین گردید این منطقه صنعتی با سرعت از سال 1947 به یکی از مناطق صنعتی در حال رشد استانبول تبدیل شد.

  منطقه کارتال استانبول از نظر موستات بهداشتی یکی از ثروتمندترین های شهر استانبول به شمار می آید. در این منطقه 4 بیمارستان دولتی 30 بیمارستان خصوصی و 5 پلی کلینیک و 9 مرکز پزشکی نیز در حال فعالیت است.

  دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه مرمره و علوم بهداشتی و دانشکده پرستاری در منطقه کارتال قرار گرفته است.

   

  منطقه کارتال استانبول KARtAL
  منطقه کارتال استانبول KARtAL

  حمل و نقل

  راه های زیادی در حوزه حمل و نقل در منطقه کارتال وجود دارند که مهمترین آن فاصله 15 کیلومتری این منطقه با فرودگاه در قسمت آسیایی استانبول است.

  همچنین اولین بندر کشتی در منطقه کارتال در سال 1857 ساخته مورد بهره برداری قرار گرفته است. اتوبان E5 که برقرار کننده بین دو قاره ی آسیا و اروپاست از منطقه کارتال عبور کرده و نقش مهمی را در حوزه توسعه حمل و نقل زمینی بر عهده دارد.

  جاده ساحل که در کادیکوی از خیابان بغداد آغاز شده تا منطقه کارتال ادامه دارد و از گزینه های مهم در حمل و نقل آن زمان به حساب می آید.

  ایستگاه مترو خطوط ینی کادیکوی و کاینارجا در منطقه کارتال ایستگاه مترو وجود دارد که در سال 2012 ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

  جمعیت

  طی نظرسنجی که توسط دانشگاه فنی ستاره در سال 2013 انجام گرفت مناطق کادیکول، آدالار، و یا کیرکوی به همراه منطقه کارتال چهار منطقه ای است که مردم در آن احساس امنیت زیادی می کنند.

  به دلیل تجزیه های زیادی که در منطقه کارتال طی سالیان اخیر به دست آمد جمعیت اصلی منطقه رو به کاهش رفته است. پر جمیت ترین محله Hurriyet و کمترین yaktpi در کارتال می باشد.

  جمعیت منطقه کارتال در سال 1965 به تعداد 97 هزار نفر در سال 2008 به 426 هزار نفر و در سال 2016 به تعداد 459 هزار نفر رسیده است.

  مدیریت کارتال

  منطقه کارتال از سال 1977 به طور مستقل دارای شهرداری و مرزبندی مستقل شده است.

  شهرداری منطقه کارتال از سال 2009 تا هم اکنون در اخیتار حزب CHP می باشد و شهرداری این منطقه از سال 2019 تا اکنون Gokhan yuksel از حزب CHP می باشند.

  توسعه

  منطقه کارتال استانبول از جمله مناطقی از شهر استانبول است که به سرعت در حوزه ساخت و ساز رشد چشمگیری داشته و این امر باعث شده که تعداد زیادی از مهاجران داخلی و خارجی این منطقه خوب آسیایی را جهت اقامت خود برگزینند.

  منطقه کارتال با تعداد زیادی از آسمان خراش های زیبا و مدرن برج های لوکس با سازه هایی شیک باعث شده که به عنوان نگینی در استانبول بدرخشد.

  تنوع قیمتی بسیار زیاد باشد بودجه ای جهت خرید واحدهای مسکونی باعث شده این منطقه یکی از بزرگترین مناطق در تعداد خرید و فروش و حوزه مسکن را به خود اختصاص دهد.