• info@istanbull.ir
  • تهران، خیابان ویلا
  • 021-88851495
 • کوچه های استانبول تاریخی و بی نظیر

  کوچه های استانبول

  کوچه چشمه کرد Soguk CesMe sokuji / fAtiH

  12 خانه در نمای مسجد اباصوفیا در این کوچه تاریخی از استانبول واقع گردیده است.

  نام این کوچه را که از چشمه گرفته اند که در طول تاریخ بسیار صدمه و دوباره مورد بازسازی قرار گرفته است.

  این کوچه در فرعی بین اماکن تاریخی بسیاری از جمله موزه فرستر خیابان باب همایون قرار گرفتند که از مرکز تاریخی جان کورتاران آغاز می گردد.

  این کوچه در منطقه فاتح در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارد.

   

  کوچه راه پله MeRDireNLi yokus / ALAT

  بالات منطقه ای است که با بافت تاریخی، خانه های قدیمی و افراد دوستانه در فرهنگ محلات استانبول از جایگاه مهمی برخوردار است.

  این کوچه به علت تیپ پله ها به عنوان مشهورترین خیابان بالات شناخته می شود.

  بالات کوچه ای است که به داشتن خانه های قدیمی و رنگارنگ در کنار هم مشهور است شیب بین پله های این کوچه از دو طرف آن امتداد دارند که نام این کوچه از آن برگرفته شده است.
  این کوچه زیبا در منطقه فاتح در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد.

   

  کوچه گالیپ دده GALiP DeDe sokAgi / KARAkoy

  نام این کوچه تاریخی از یکی از صوفیان ادبیات ترکیه با نام شیخ گالیپ گرفته شده است که عنوان یکی از راه های ارتباطی بین خیابان استقلال و کاراکوی قرار گرفته است.

  در یک تپه شیب دار و باریک در این منطقه می توانید بناهای تاریخی چشگیر و مغازه های بزرگ و کوچک کافه چای زیبا را مشاهده نمایند.

  این کوچه در منطقه بی اونحلو در نزدیکی خیابان استقلال در قسمت اروپایی شهر استانبول واقع گردیده است.

   

  کوچه تاریخی سردار اکرم seRDAR EKREM TARiHisokAgi

  کوچه تاریخی بردار اکرم در منطقه تاریخی بی اوغلو در جدار برج گالاتا در منطقه ای توریستی در قسمت اروپایی شهر استانبول واقع گردیده که سالیانه پذیرای میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی می باشد.

  کوچه تاریخی سردار اکرم آخرین مورد علاقه مندان به عکس های با بافت تاریخی کهن سنگفرش ها و خانه های تاریخی در منطقه گالاتا منتظر پذیرای از شماست.

   

  کوچه فرانسه استانبول fARNsiz

  نام قدیمی این خیابان به ابزار معروفیت داشت که پس از بازسازی و کارهای نوسازی آن را خیابان فرانسه می نامند.
  این کوچه پشت خیابان استقلال در پشت دبیرستان گالاتا واقع گردیده است. کوچه فرانسه در استانبول که بعد از نوسازی ظاهری بسیار رنگارارنگ را به خود اختصاص داده به منظور زنده نگه داشتن فرهنگ فرانسه ایجاد گردیده.

   

  کوچه تاریخی چشمه جدایی Ayrilik sesme TARiHI SUkdgi

  کوچه تاریخی آیرلیک چشمه از کوچه های تاریخی استانبول در قسمت آسیایی این شد در منطقه کاریکای می باشد که به نوعی ناشناخته ترین کوچه این شهر است.

  این کوچه یکی از مکان های برجسته منطقه کادیکوی با خانه های قدیمی خود مشهور است. مشهد واقع در این مکان در زمان عثمانی به عنوان مرکز تجمع مورد استفاده قرار گرفته است.

   

  کوچه آیرانچی AyRANCI SOKAGI / ARNAVAtkoy

  کوچه ایرانچی دارای خانه های ساختار چوبی و قدیمی و تایخی است گرچه در طی سالیان بسیاری از خانه ها دچار فرسودگی شده اما این خیابان هم اکنون نیز دارای مناظر زیبایی می باشد.
  در کوچه ایرانچی که بسیاری از خانه های چوبی در آن احیا شده و کافه چای نیز در آن مشغول به کار می باشد. یکی از ناب ترین مکان ها برای عکسبرداری می باشد.

   

  کوچه پری های آبلا PeRIHANABLA sukuyi

  کوچه ای که میزبان سریال های زیادی است و نام خود را از سریال معروف پری های آبلا گرفته است. این کوچه مشهور در منطقه اسکودار شهر استانبول در قسمت آسیایی واقع گردید.

  یک نقطه توقف برای گردشگران داخل خارجی محسوب می شود.

  این کوچه با کافه های کوچک اما جذابش تا بوده میهمان نواز و فضای شاد و آرامش بخش مردم را مجذوب خود می کند دنیایی دارد که انها را ترغیب به زندگی در استابول خواهد کرد.